Picture Password Lockscreen- niesamowita blokada ekranu!

PPL

Witajcie! Dziś pragnę zaprezentować Wam ciekawą alternatywę do znanych możliwości blokowania ekranów naszych smartfonów- Picture Password Lockscreen. Dzięki apce będziemy mogli wykorzystać dowolne zdjęcie, jako ekran blokady telefonu! Aplikacja została stworzona przez programistę TwinBlade, czyli użytkownika znanego na forum xda-developers jako kevdliu.

Na wstępie dodam, że aby aplikacja działała poprawnie wymagany jest ROOT oraz powinna być zainstalowana w katalogu systemowym /system/app. Po włączeniu musimy przejść przez proces konfiguracyjny, w którym ustalimy, w jaki sposób będziemy odblokowywać ekran.

Chodzi o to, że w aplikacji po ustawieniu „obrazu bazowego” musimy narysować gesty, które posłużą nam jako elementy lockscreen’a. Dostępne opcje rysowania to: linia, punkt i koło(konfigurując ustalimy, których z nich, chcemy używać).

Po całym cyklu, możemy przetestować, czy jesteśmy w stanie powtórzyć ustalone przez nas pozycje gestów, aby zapobiec całkowitej blokadzie telefonu. W razie wątpliwości, czy zawsze będziemy pamiętać nasze gesty, polecam zajrzeć do USTAWIEŃ, gdzie znajdziemy opcję ustawienia kodu zabezpieczającego, o który zostaniemy poproszeni, gdy przekroczymy ilość dostępnych prób:

Całość zaprezentowała się w moim odczuciu bardzo pozytywnie, a zastanawiając się, doszedłem do wniosku, że aplikacja przygotowana jest tak, aby każdy(nawet oporny) zrozumiał jej działanie. Dzięki prostym komunikatom i wcześniej wspomnianym „procesie konfiguracyjnym”, aplikacja staje się bardzo przyjazna. Uważam jednak, że już na tym poziomie, odbiorca powinien mieć możliwość ustalenia kodu zabezpieczającego i zamierzam zaproponować to autorowi! Niestety program JESZCZE nie posiada języka polskiego, ale wynika to z faktu iż jest na razie dość mało popularny. Zapewniam jednak, że każdy swobodnie powinien sobie z nim „poradzić”. :)

Zachęcam Was do sprawdzenia, jak pracuje ta aplikacja. Jest to możliwe dzięki udostępnieniu przez autora darmowej wersji(z ograniczeniami min. program nie uruchamia się automatycznie po restarcie systemu). Gdy komuś ta metoda przypadnie do gustu, z pewnością nie pożałuje 11 złotych na zakup płatnej wersji.

Na sam koniec zachęcę Was do śledzenia, komentowania i udostępniania oficjalnego wątku autora! Miejmy nadzieję, że projekt ciągle będzie się rozwijać! Co sądzicie o tej metodzie? Przypadła Wam do gustu?

logo-app
Picture Password Lockscreen
TwinBlade

0   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

logo-app
Picture Password Lock Plus Key
TwinBlade

PLN6.17   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Źródło: XDA

Zdjęcia: GooglePlay


UDOSTĘPNIJ

  • Facebook
  • Twitter
  • Myspace
  • Google Buzz
  • Reddit
  • Stumnleupon
  • Delicious
  • Digg
  • Technorati

Skomentuj:

Więcej w Aplikacje, Narzędzia (135 z 191 artykułów)