telefon huawei

Huawei P20 Pro – Extra ochrona w postaci markowego szkła hartowanego

W dzisiejszych czasach ekrany naszych smartfonów zajmują większość ich powierzchni dlatego wydaje się niezbędne zabezpieczenie ich przed kurzem i zarysowaniami. Posiadacze smartfona doskonale wiedzą, że aby zachował on ładny wygląd przez długi czas muszą zainwestować w jego dodatkową ochronę. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę, aby zabezpieczyć ekran naszego smartfona? Odpowiedzią na to pytanie jest szkło hartowane.

szklo na huawei p20 pro
Szkło hartowane na Huawei P20 PRO

Wybierając szkło hartowane przede wszystkim musimy wiedzieć jaki posiadamy model smartfona, aby zwrócić uwagę na jego cechy indywidualne. Kupując szkło hartowane do smartfona Huawei P20 Pro należy zwrócić uwagę czy jest ono dedykowane dla tego właśnie modelu, abyśmy podczas użytkowania nie mieli problemu z dostępem do np. guzika menu.

Istotnym elementem jest trwałość materiału z jakiego zostało wykonane szkło zabezpieczające. Optymalną opcją będzie wybranie szkła o twardości 9H wraz z wyciętym marginesem, który pozwoli na zastosowanie większości z dostępnych etui dedykowanych dla Huawei P20 Pro. Stopień twardości 9H oznacza wyjątkowo odporną powłokę, która może zostać zarysowana jedynie przez ostrze diamentowe, jest to przedostatni stopień w skali Mohsa, dzięki której możemy sprawdzić z materiałem jakiej twardości mamy do czynienia. Należy pamiętać, że nasze szkło będzie chroniło ekran przede wszystkim przed zarysowaniem, choć jego konstrukcja zamortyzuje także uderzenia. Kolejną rzeczą, na którą powinnyśmy zwrócić uwagę jest pokrycie kleju na powierzchni szkła, które pozwoli na właściwe przyleganie szkła ochronnego do całej powierzchni ekranu. Niemniej istotnym elementem na który powinniśmy zwrócić uwagę są bezpieczne w użytkowaniu oraz odporne na uszkodzenia zaokrąglone krawędzie. Grubość szkła wynosząca 0,3 mm zmniejszy ryzyko uszkodzenia ekranu zapewniając mu ochronę, jednocześnie pozwalając na sprawną obsługę dotykowego wyświetlacza. Szkło pokryte powłoką oleofobową jest łatwe w utrzymaniu czystości ponieważ zabrudzenia można usunąć w łatwy sposób przecierając miękką ściereczką. Ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze tego akcesorium jest również jakość szkła, które zagwarantuje nam naturalne i żywe kolory widoczne na ekranie naszego smartfona.

Szkło hartowane sprzedawane jest zazwyczaj w zestawie z instrukcją obsługi, która podpowie nawet niedoświadczonej osobie na co zwrócić uwagę przy samodzielnym montażu, a także ściereczką nasączona alkoholem, ściereczką z mikrofibry oraz naklejką do usuwania zanieczyszczeń z wyświetlacza.

Jeżeli zdecydujemy się na samodzielny montaż szkła na ekranie naszego smartfona pamiętajmy o zdjęciu folii ochronnej oraz dokładnym odczyszczeniu powierzchni wyświetlacza, czynność ta jest niezbędna do właściwego przylegania szkła i zapobiegnie dostawaniu się zanieczyszczeń pomiędzy obydwie powierzchnie. W usunięciu wszelkich zanieczyszczeń pomocne może być także sprężone powietrze. Przy umieszczaniu szkła na wyświetlaczu pamiętajmy, aby chwycić je za krawędzie i ostrożnie dopasować.

zestaw movear szklo do huawei p20 pro
Zestaw moVear – Szkło hartowane do Huawei P20 PRO

Dostępność na rynku tego typu akcesoriów jest ogromna, znaleźć możemy szkła w przeróżnych przedziałach cenowych, dlatego warto jednak rozważyć zakup i montaż na wyświetlaczu naszego smartfona szkła o wysokich parametrach, aby zabezpieczyć go przed uszkodzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *