photo-244

Szkło hartowane jako dodatkowa ochrona ekranu smartfona

Od kilku już lat jako dodatkową ochronę naszego telefonu najbardziej pożądane staje się tzw. szkło hartowane, dedykowane pod konkretny model telefonu. Choć producenci smartfonów, prześcigają się w zapewnieniach coraz to wytrzymalszych szybek, szkiełek typu Gorilla Glass, w praktyce okazuje się, że nie stanowi to tak naprawdę odpowiedniej ochrony i przy upadku tak samo pęka jak zwykle szkło tańszego telefonu.

Lepiej zabezpieczyć niż później żałować!

Oczywiście producenci zapewniają, że jego specjalna powłoka Gorilla Glass jest bardziej odporna na zarysowania i nie da się ukryć, że tak faktycznie jest, a dzięki zaokrąglonym brzegom, przy upadku, nie pęka tak szybko, to jednak opinie użytkowników na forach internetowych mówią zupełnie coś innego. Testy praktyczne wykazują również, że różnica między klasyką a nowoczesnymi powłokami, nie jest zbyt odczuwalna, Obie ulegają uszkodzeniom zbyt łatwo. Dlatego też bardzo ważna jest odpowiedna ochrona wyświetlacza, ponieważ koszt wymiany jest niebagatelnie wysoki i kosztuje nawet 1000 zł w wypadku np. najnowszego iPhone X. Niewiele mniej trzeba zapłacić za wyświetlacze do Samsung Galaxy S9, jakieś 750 złotych. Ceny są wiec bardzo wysokie. Okej, pewnie zapytasz czy można zabezpieczyć jakoś ekran telefonu? Odpowiedzią może być wspomniane na wstępie dodatkowe dedykowane pod konkretny model szkło hartowane 9H.

Szkło hartowane 3D na Samsung Galaxy S9

Warto zainwestować w dobrą, solidną ochronę, szczególnie gdy nasz smartfon jest z górnej półki i chcemy cieszyć się nim jak najdłużej. W przypadku telefonu Samsung Galaxy S9, dla tak cennego wyświetlacza warto postarać się o idealnie dopasowane szkło hartowane. Na uwagę zasługuje szkło hartowane na Samsung Galaxy S9 GLASS mSHIELD 3D marki moVear, które zabezpiecza cały ekran urządzenia, łącznie z krawędziami. Wykonane zostało z wysokiej jakości szkła pochodzącego z Japonii, jego twardość określa się na poziomie 9H, co oznacza, że tylko elementy o twardości 10 w skali Mohsa mogą go zarysować. Idealnie dopasowane do ekranu urządzenia lepiej chroni podczas upadków, dzięki niemu ekran Samsunga Galaxy S9 będzie chroniony w sposób kompleksowy, a wraz z dedykowanym etui może stanowić idealny duet, który skutecznie ochroni urządzenie przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Oczywiście nie ma ochrony perfekcyjnej, stopień ochrony zależy również od nas samych, to w jaki sposób operujemy telefonem, jak się z nim obchodzimy również ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa.

Poniżej szkło hartowane do Galaxy S9 typu caseFriendly – do użycia razem z etui.

szklo hartowane do galaxy s9
GLASS mSHIELD 3D do telefonu Samsung Galaxy S9 – Wariant do użycia z etui

Formy zabezpieczenia ekranu telefonu

Na rynku dostępne są co najmniej dwie inne powłoki chroniące szybkę telefonu. Pierwsza to folia ochronna, naklejana. Nie jest to typowa folia , jaką dostajemy wraz z nowym telefonem. Ta folia jest grubsza, dodatkowo wzmocniona i oczywiście posiada powłokę klejoną, silnie przywierającą do szklanej szybki. Niestety z praktyki widać, ze folia przy upadkach kompletnie nie jest w stanie skutecznie chronić wyświetlacza, można uznać ją jedynie jako dodatkową ochronę wyłącznie przed zarysowaniem i to w dodatku w ograniczonym zakresie (większość nie chroni przed zarysowaniem np. kluczami lub innymi ostrymi przedmiotami). Folia po prostu to tania budżetowa ochrona, która do tak dobrego telefonu jak Samsung Galaxy S9 po prostu nie przystoi.

Drugą formą ochrony wyświetlacza jest tak zwane szkło hartowane. W przeciwieństwie do folii ochronnej, szkło ma specjalną powlokę przywierającą, również zawiera elementy klejone, w zależności od jakości szkła, z większą ilością kleju bądź mniejszą. Najlepsze szkła hartowane składają się z kilku warstw silnie ze sobą połączonych, dzięki czemu przy upadku telefonu od strony wyświetlacza, szkło amortyzuje na tyle uszkodzenia, że absorbując upadek, samo łamie się lub pęka, nie powodując przeniesienia uszkodzeń na wyświetlacz. Uszkodzone szkło, dzięki specjalnej konstrukcji nie łamie się czy rozpryskuje, pozostaje w całości umożliwiając tym samym bezinwazyjne zdjęcie go z wyświetlacza. Po zdjęciu uszkodzonego szkła hartowanego można swobodnie nakleić kolejne, bez obawy, ze zostaną na nim resztki kleju z poprzedniej ochrony. Warto dodać, że producenci najlepszych szkieł zapewniają, ze takie szkło jest bardzo twarde, w skali Mohsa nawet do 9H. Szkła mogą posiadać dodatkowe cechy jak czułość na dotyk, przeźroczystość, mogą również zawierać dodatkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo np. szkła na cały ekran chroniące również boki ramki ekranu, co jest szalenie istotne w urządzeniach bezramkowych, do których należy Samsung Galaxy S9.

Wysokiej jakości szkła hartowane do telefonów Samsung Galaxy S9 znajdziesz w sklepie internetowym moVear, który oferuje również etui do telefonów najpopularniejszych marek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *