poranna herbata lub kawa

Najlepsza herbata czarna do domu lub biura

Czarna herbata bez wątpienia jest najbardziej znanym gatunkiem herbaty. Spożywają ją ludzie z całego świata, jest doskonałym dodatkiem do posiłków i deserów. Spotkania towarzyskie także nie mogą odbyć się bez szklanki tego napoju, dzięki herbacie rozmowy stają się ciekawsze i trwają dłużej.

Kubek gorącej herbaty rozgrzewa w chłodne dni, zaś latem może być świetną bazą do przygotowania domowej herbaty mrożonej, która ochłodzi nas w upalne dni. Nie ma na świecie domu, w którym nie byłoby czarnej herbaty, ponieważ to właśnie ona jest podstawowym wyposażeniem każdej kuchni, zarówno domowej jak i biurowej. Oprócz tego, że pysznie smakuje to posiada także wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na ludzki organizm.

Pijąc czarną herbatę Cosmai https://advancedfood.pl/herbata-czarna większość z nas nie zastanawia się nawet nad jej dobrymi właściwościami, a jest ich naprawdę wiele. Dzięki zawartości przeciwutleniaczy zahamowane zostaje wytwarzanie wolnych rodników, w ten sposób spowalnia się proces starzenia i zmniejsza ryzyko rozwoju chorób nowotworowych. Zawartość katechin powoduje, że obniża się poziom złego cholesterolu, a w związku z tym związki te mogą chronić przed miażdżycą. Zawartość w czarnej herbacie fluoru wspiera utrzymanie higieny jamy ustnej, zapobiegając zapaleniu przyzębia i krwawieniu dziąseł.

pyszna włoska herbata Cosmai
Markowa włoska herbata Cosmai

Czarna herbata wykorzystywana jest także w kosmetyce, bowiem przyspiesza porost włosów, a przemywanie twarzy tym naparem pomaga zwalczać trądzik. Stosując płukankę na bazie czarnej herbaty można zwalczyć także łupież. Stosowanie okładów z czarnej herbaty łagodzi nawet podrażnienia słoneczne. Na uwagę zasługuje także fakt, iż napar ten posiada działanie podobne do kawy. Skutecznie pobudza organizm, usuwając zmęczenie i poprawiając nastrój. Nie wszyscy są smakoszami kawy, ale każdy pracownik biurowy potrzebuje pobudzenia, by z siłą i energią móc wykonywać swoją pracę. Dlatego dla osób nieprzepadających za smakiem kawy z pomocą przychodzi czarna herbata. Zawartość teiny w herbacie po wypróbowaniu sprawia, że po filiżance gorącego napoju odzyskujemy siły, poprawia się koncentracja i zdolność zapamiętywania, a przecież w pracy biurowej jest to bardzo ważne. W tej branży trzeba być stale skoncentrowanym na swojej pracy, by nie popełnić żadnego błędu.

Pobudzająca moc herbat jest silniejsza niż kawy, a przede wszystkim napój herbaciany jest zdrowszy. W chwilach mocno stresujących wystarczy tylko dłużej parzyć herbatę, a w efekcie uzyskamy napar, który uwolni swoje właściwości odprężające i załagodzi nerwy. Tak jak widać herbata posiada wiele pro zdrowotnych właściwości, które pozytywnie wpływają na ludzki organizm, a do tego jest zdrowszą alternatywą kawy. Naparem przygotowanym z czarnej herbaty można także poczęstować gości przebywających w biurze, jeśli nie przepadają oni za smakiem kawy. Herbata będzie wtedy dobrym tłem do rozmów na tle biznesowym. Praca z przerwami na smaczny napój staje się przyjemniejsza, a nawet zaowocuje wieloma sukcesami, a to wszystko dzięki swoim nadzwyczajnym właściwościom pobudzającym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *