zamyślone dziecko

Jak namówić rodziców na nowy telefon

Chcesz mieć nowy telefon komórkowy, ale boisz się porozmawiać o tym z rodzicami, myśląc, że odrzucą twoją prośbę? Postaraj się jednak zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby przekonać rodziców, że naprawdę potrzebujesz telefonu, że jesteś osobą odpowiedzialną i jeśli to konieczne, jesteś gotów zrobić wszystko, co w twojej mocy. Przygotuj się do rozmowy z rodzicami, poprowadź rozmowę we właściwy sposób i odpowiednio zareaguj na ich odpowiedź. Dzięki temu będziesz mógł osiągnąć swój cel – zdobyć upragniony telefon komórkowy.

Przygotowanie do rozmowy

Pomyśl o powodach, dla których twoi rodzice mogą ci odmówić. Jeśli chcesz przekonać rodziców, aby kupili ci telefon, musisz być przygotowany na ich wątpliwości. Zastanów się, co mają do powiedzenia twoi rodzice, i przygotuj przykłady kontrargumentów dla ich roszczeń. Jeśli twoi rodzice mają napięty budżet, najprawdopodobniej powiedzą ci, że nie stać ich na zakup nowego telefonu. Jeśli lubisz grać w gry wideo, twoi rodzice mogą martwić się, że pobierasz wiele gier na swój nowy telefon i nie masz czasu na nic innego.

Jeśli rodzice martwią się, że telefon jest za drogi, możemy powiedzieć, że jego koszt nie jest tak wysoki, jak im się wydaje. Możesz również powiedzieć rodzicom, że jesteś skłonny pokryć koszty zakupu telefonu. Jeśli twoi rodzice martwią się, że będziesz spędzać dużo czasu na grach wideo, powiedz im, że będziesz pobierać tylko darmowe gry lub, jeśli rodzice cię o to proszą, w ogóle ich nie pobierać. Powiedz rodzicom, że mogą przeglądać Twoje wiadomości, kiedy tylko chcą.

zadowolone dziecko

Dlaczego potrzebujesz telefonu?

Zastanów się, dlaczego chcesz mieć telefon. Możesz przekonać rodziców, podając przekonujące powody, dla których potrzebujesz telefonu. Jeśli wymienisz ważne powody, rodzice mogą zgodzić się na zakup telefonu. Wyjaśnij rodzicom, że telefon jest niezbędnym środkiem komunikacji z nimi. Jeśli nie masz telefonu komórkowego, nie będziesz w stanie skontaktować się z nimi w nagłych wypadkach. To stawia cię w niebezpiecznej sytuacji. Przypomnij rodzicom, że dzieci w twoim wieku często doświadczają presji rówieśników. Co więcej, jeśli opuścisz szkołę, posiadanie telefonu pomoże i zadzwonić do przyjaciela i poprosić o zadanie domowe. Pokaż rodzicom, że jesteś osobą odpowiedzialną. Rodzice muszą wiedzieć, że będziesz odpowiednio dbać o swój telefon. Podaj przykłady z przeszłości, kiedy zachowywałeś się jak osoba odpowiedzialna.

Rozmowa z rodzicami

Wybierz odpowiedni czas. Zwróć się z prośbą do rodziców, kiedy odpoczywają i są w dobrym nastroju. Jeśli są zajęci lub bardzo zmęczeni po ciężkim dniu, nie należy zwracać się do nich z prośbą. Nie przerywaj rodzicom, gdy rozmawiają z kimś lub ze sobą. Jeśli twoi rodzice są zajęci, poproś ich, aby dali ci kilka minut, kiedy będą wolni. Powiedz: „Mamo, widzę, że jesteś teraz zajęta gotowaniem obiadu, więc nie będę cię rozpraszać. Będę zadowolony, jeśli dasz mi kilka minut, kiedy będziesz wolna”. Zachowuj się jak dorosły. Bądź uprzejmy. Podaj rozsądny argument. Odwołaj się do emocji swoich rodziców. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Na przykład powiedz swoim rodzicom, że pozwolenie na telefon pokaże, że dbają o twoje bezpieczeństwo. Ponadto zaspokoją twoją potrzebę niezależności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *