przy kawie

Rozliczamy zeznanie roczne za pomocą programu komputerowego

Choć zwykle nie poświęcamy urzędom skarbowym zbyt wiele uwagi, wiosną zdarza się nam myśleć o nich dość intensywne. Wszystko za sprawą zeznania rocznego, które powinno trafić do urzędu przypisanego nam z uwagi na miejsce rozliczania się do końca kwietnia. Okazuje się przy tym, że choć rozliczanie zeznania rocznego z roku na rok jest coraz łatwiejsze, wcale nie brakuje osób ryzykujących, że nie wywiążą się z tego obowiązku w terminie.

Skąd te opóźnienia?

W roku 2019 rozliczenie PIT 37 jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, trudno więc nie zadać sobie pytania o to, jak to możliwe, że w połowie kwietnia nie brakuje osób, które jeszcze się nim nie zajęły. Powodów może być co najmniej kilka.

Na pierwszy plan wysuwa się zgubne przekonanie, że czasu mamy jeszcze wiele, a tym samym – jeśli tylko zechcemy, w każdej chwili rozliczymy zeznanie podatkowe. Niestety, wcale nie brakuje osób, które przeświadczenie to co roku prowadzi do stanu niepotrzebnej nerwowości, a jednak osoby te co roku popełniają ten sam błąd. Inną przyczyną zwlekania z wypełnianiem zeznania rocznego jest brak wiary w to, że realizacja tego zadania zakończy się powodzeniem. Deklaracje podatkowe, mimo coraz większych uproszczeń, nadal są postrzegane jako dość zawiłe, gdy więc dodatkowo trzeba wprowadzić do nich informacje o dochodach z różnych źródeł albo dane na temat ulg, można poczuć się niepewnie. Na szczęście, w tym ostatnim przypadku osoby chcące rozliczać się z urzędem skarbowym nie są pozbawione wsparcia. Jest nim program PIT Format.

PIT Format – przegląd zalet

PIT Format nie jest wcale jedynym, dostępnym w polskim Internecie programem, który pozwala na przygotowanie zeznania rocznego. Można więc zadać sobie pytanie o to, dlaczego akurat z niego warto korzystać. Powodów okazuje się być co najmniej kilka.

Na pierwszy plan wysuwa się to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem cieszącym się uznaniem na rynku,. A więc z takim, z którego z powodzeniem korzystają tysiące osób. To nie całkiem nowy eksperyment, na którym twórcy mogą testować nowe rozwiązania, ale sprawdzony program o wielu zaletach. Jego popularność, z jaką mieliśmy do czynienia w poprzednich latach, może być zresztą uważana za szczególny rodzaj rekomendacji.

Innym plusem programu PIT Format jest jego intuicyjność. Oczywiście, przed przystąpieniem do pracy z nim powinniśmy zebrać odpowiednią dokumentację, jeśli jednak nie mamy pewności, jakie dokumenty będą nam potrzebne, nie musimy się martwić, bo już na tym etapie zaproponowana nam będzie profesjonalna pomoc. Odpowiednio poinstruowani nie tylko będziemy w stanie sprawnie rozliczyć PIT 37, ale również skorzystać z przysługujących nam ulg. Tylko my zdecydujemy też o tym, w jaki sposób zeznanie podatkowe trafi do urzędu skarbowego, a przecież może nastąpić to na wiele sposobów z wysłaniem go za pośrednictwem Internetu włącznie.

Nie warto zwlekać z wywiązaniem się z obowiązku podatkowego. Z programem PIT Format rozliczenie się może być łatwiejsze niż komukolwiek z nas mogłoby się to wydawać.

2 thoughts on “Rozliczamy zeznanie roczne za pomocą programu komputerowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *